Wiele krajów europejskich oraz spoza granic zmaga się z epidemią spowodowaną pojawieniem się koronawirusem. Wirus ten rozprzestrzenia się drogą kropelkową w dość szybkim tempie, dlatego skuteczną ochronę stanowią maseczki antywirusowe dostępne w sklepach, aptekach i innych miejscach. Najlepiej, aby korzystać z maseczek wielorazowego użytku, które można prać. Do takiego rodzaju należą maseczki lniane, które mimo swojej lekkości i przewiewności zapewniają bardzo dobrą ochronę antywirusową.

Produkty najwyższej jakości – maseczki lniane

Obowiązek noszenia maseczek ochronnych na twarzach spoczywa na wszystkich osobach, z wyjątkiem dzieci do lar czterech, osób, które mają problemy z oddychaniem, księży podczas sprawowania kultu, żołnierzy i innych. Maseczki muszą być zakładane, gdy wychodzimy z domu, mamy kontakt z innymi ludźmi. W związku z tym warto zaopatrzyć siebie i swoją rodzinę w maseczki wielorazowego użytku z możliwością prania i suszenia. Sprawdzą się świetnie maseczki lniane, które są wykonane z dwuwarstwowego lnu o właściwościach hipoalergicznych. Maseczki z lnu są przyjazne dla skóry, a także idealnie dopasowują się do kształtu twarzy. Zapewniają maksymalną ochronę oraz swobodę podczas oddychania i mówienia.

maseczki bawełniane dla dzieci

Jak powinna wyglądać maseczka lniana?

Maseczka, która zapewni maksymalną ochronę przez zarazkami oraz wirusami, powinna odznaczać się następującymi cechami:

  • szczelnie przylegająca do twarzy,
  • z możliwością prania i suszenia,
  • zauszniki z elastycznej gumy lub wiązania z tyłu na troki,
  • wiele warstw tkaniny,
  • pozwalająca na swobodne oddychanie.

Uszyta w ten sposób maseczka lniana czy bawełniana zapewni ochronę każdemu z nas. Warto pamiętać, że jeśli mamy dzieci powyżej 4. roku życie, to one również objęte są obowiązkiem noszenia maseczek. Dziecku ciężko wytłumaczyć cel zakrywania nosa i ust. Chcąc zachęcić pociechę do noszenia maseczek, można kupić maseczki bawełniane dla dzieci w ciekawych kolorach. Dziecku na pewno się spodoba!

Dbajmy o zdrowie i bezpieczeństwo! Nie dajmy się wirusowi – pokażmy, że jesteśmy silni i potrafimy walczyć!