Coraz częściej promowane są zachowania związane z ochroną środowiska. W telewizji pokazywane są spoty reklamowe, organizowanych jest wiele akcji związanych z ekologią, w Internecie pojawia się coraz więcej osób promujących zdrowy i ekologiczny tryb życia. Ochrona środowiska jest bardzo ważna i dotyczy każdego z nas. Jak możemy przyczynić się do ochrony środowiska już dziś?

decyzja środowiskowa poznań

Ochrona środowiska – przyczyń się do niej i Ty!

Ochrona środowiska powinna być ważna dla każdego z nas. Zanieczyszczenie środowiska wiąże się z wieloma negatywnymi skutkami, dlatego tak ważna jest jego ochrona. Wiele osób zastanawia się, jakie działania podejmować w celu ochrony środowiska. Podpowiadamy!

  • Segregacja śmieci – obowiązkowa jest w każdym gospodarstwie domowym. Jednak wiele osób nie przestrzega tych zasad. Zdarzają się również osoby, które wyrzucają śmieci w miejsca, które nie są do tego przeznaczone. Na pewno nie raz widziałeś śmieci leżące w pobliskim lesie, czy rowie.
  • Zmiana piecy węglowych na gazowe lub peletowe – spalanie węgla czy drzewa w piecach jest bardzo szkodliwe dla środowiska. Obecnie w naszym kraju są dofinansowania do zakupu ekologicznych piecy.
  • Ograniczenie plastiku – na całym świecie ilość wytwarzane plastiku jest przerażająca. Rozkłada się on bardzo długo, a co gorsza nie można go recyklingować. Dlatego coraz bardziej ogranicza się używanie tego tworzywa. W sklepach znajdziemy papierowe słomki, napoje w szklanych butelkach czy materiałowe torby na zakupy – warto postawić na ich zakup.

To tylko trzy zasady, do jakich powinniśmy się stosować, w celu ograniczenia zanieczyszczenia środowiska. Do innych czynności zaliczyć możemy: zakup samochodów hybrydowych, oszczędność wody czy zakup toreb wielokrotnego użytku.

W naszym kraju istnieją regulacje prawne, do których powinni stosować się określeni w ustawie przedsiębiorcy. Wielu z nich przed utworzeniem przedsiębiorstwa, które wiązać się może z wytwarzaniem i odprowadzeniem do gleby i powietrza szkodliwych związków musi ubiegać się o różnorodne pozwolenia. Zaliczamy do nich:

Ochrona środowiska jest bardzo ważna. Warto zadbać o nasza planetę już dziś, aby nasze przyszłe pokolenia mogły żyć w zdrowym i nieszkodliwym dla zdrowia otoczeniu.