Wózki widłowe zyskują coraz większą popularność wśród wielkich przedsiębiorców. Każda z firm mających duży nakład wózków zyskuje wiele czasu i miejsca. Załadowanie towaru trwa znacznie szybciej i łatwiej, a obsługa wózków jest bardzo prosta. Jednak bez uprawnień na wózek wsiąść nie możemy. Gdzie zrobić takie uprawnienia? Ile to będzie mnie kosztować? Na czym to polega? O wszystkim postaramy się ciebie poinformować.

kurs na wózki widłowe września

Kurs na wózki widłowe

Kurs na wózki widłowe Swarzędz, jest to kurs przygotowujący do jazdy jednym z 5 rodzajów wózków jakimi są: wózki widłowe podnośnikowe, widłowe podnośnikowe boczne, podnośnikowe ręcznie prowadzone, widłowe unoszące, widłowe naładowne i ciągnikowe. W kurs wchodzi każdy rodzaj napędu o znaczy: spalinowy, akumulatorowy i ten na butlę gazową. Każdy kurs uprzedza wcześniejsza jazda praktyczna wózkiem. Oprócz uprawnienia do jazdy wózkiem, dostajemy również uprawnienie bezpiecznego użytkowania oraz na wymianę butli gazowej. Większość firm samodzielnie składa wnioski na zdobycie uprawnień, także nie musimy się o to martwić.

Kurs na wózki widłowe – co obejmuje?

Kurs na wózki widłowe Września obejmuje zaświadczenie wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT) oraz zaświadczenie z Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) o bezpiecznym korzystaniu i wymianie butli gazowej.

Sam kurs jest przechodzony indywidualnie lub w grupie, w zależności od zainteresowania w danym momencie. Każdy z kursantów umawia się z instruktorem w pasującym dla nas terminie.

Koszt kursu na wózek widłowy

Ceny wahają się już od 250 zł na wózek widłowy unoszący, do około 650 zł za wózki ręcznie prowadzone z egzaminem UDT. Można nawet podjąć się kursu na samo użytkowanie i wymianę butli gazowych przy wózkach, gdzie ceny zaczynają się już od 150 zł.

Dlaczego warto skorzystać?

Tego typu kursy są coraz częściej wymagane przy składaniu CV do pracy. Często dają duże możliwości na rozwój w firmie i przynoszą duże plusy przy rozpoczęciu rekrutacji. Wózki są przyszłościowe dla rozwoju przedsiębiorstw, dlatego naprawdę warto z tych kursów skorzystać.