Prywatne domy opieki stają się coraz popularniejsze w Polsce. Większość seniorów zaczyna zgadzać się na takie pobyty i bardzo je sobie chwali. Domy są przystosowane do osób starszych, niezależnie od choroby czy stopnia niepełnosprawności. Każdy dom oferuje nam inne oferty pobytów. Wszystko jest zależne od przystosowania ośrodka do ilości seniorów, ich noclegów i wyżywienia. Czym jest dom opieki? Kto może przebywać w takim domu?

Dom opieki

Dom opieki Toruń to miejsce, które zapewnia opiekę osobom starszym podczas nieobecności opiekunów lub ich braku. Tak naprawdę jest to ośrodek opieki, jednak właściciele robią wszystko, aby był on drugim domem dla pensjonariuszy. W ośrodku przebywają pensjonariusze, opiekunowie i personel. Każdy regulamin ośrodka określa swoje zasady co do odwiedzin seniorów lub ich wychodzenia.

W zależności od tego czy jest to prywatny dom czy publiczny, będzie miał inne wymagania. Do publicznego domu opieki nie każdy może trafić. Przyjmuje się tam osoby, które wymagają stałej opieki medycznej, nie mają prawnego opiekuna lub są całkowicie niepełnosprawni. Do prywatnego domu opieki może zapisać się każdy. Jest to zależne tylko od dostępności wolnych miejsc w danym ośrodku. Dla opiekunów główną rolę będzie grała również cena, jednak coraz częściej na takie pobyty możemy otrzymywać dofinansowanie.

dom seniora bydgoszcz

Dom opieki – pobyt

Większość prywatnych domów seniora Bydgoszcz daje dwie możliwości pobytu w ośrodku. Są to pobyty dzienne lub dobowe. Senior decydujący się na pobyt dzienny, po kilku godzinach wraca do swojego domu i na następny dzień znowu wraca na zajęcia. Jest to dobra opcja dla osób, które w ciągu dnia zostają same w domu. Pobyt ten pozwoli wzbogacić czas i poznać nowych rówieśników.

Pobyty dobowe to pobyty, które trwają określony czas. Seniorzy otrzymują swoje pokoje, z pełnym wyposażeniem. Przez okres pobytu mogą czuć się w ośrodku, jak w swoim domu. Takie ośrodki są perfekcyjnie przystosowane do przyjęcia osób starszych. Posiadają one specjalne łóżka, toalety i urządzenia, które ułatwiają poruszanie się.