Sprzęt medyczny – nowy czy wypożyczony?

Wiele osób, które uległy wypadkom często zmagają się z różnymi kontuzjami i urazami. Czasami leczenie trwa wiele miesięcy, a nawet lat. Do leczenia rehabilitacyjnego niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Niestety sprzęt taki jest drogi, ale na rynku istnieje wiele sklepów medycznych, które zajmują się wypożyczaniem takiego sprzętu. Jakie artykuły możemy znaleźć w sklepie medycznym. Czy lepiej jest dokonać zakupu sprzętu medycznego czy jego wypożyczenia?

Wypożyczalnia sprzętu medycznego – oferta

Wielu z nas zmaga się z kontuzjami i urazami, które spowodowane są wypadkami. Starsze osoby maja utrudnione poruszanie i często wymagają odpowiedniego sprzętu. Niestety sprzęt medyczny jest stosunkowo drogi. Na szczęście jest na to rozwiązanie! Wiele sklepów medycznych zajmuje się również wypożyczaniem takiego sprzętu medycznego. Jest to dla nas oszczędność pieniędzy, szczególnie wtedy, kiedy nasza kontuzja jest krótkotrwała. Jaki sprzęt możemy wypożyczyć w sklepach medycznych?

łóżko rehabilitacyjne w pokoju szpitalnym

Oto najpopularniejsze i najczęściej wypożyczane sprzęty medyczne: łóżka rehabilitacyjne, podnośniki transportowe, materace przeciwodleżynowe, wózki inwalidzkie, balkoniki. Koncentratory tlenu oraz ssaki medyczne. Również i w sklepach medycznych można dokonać zakupu drobnego sprzętu medycznego. Można kupić: balkoniki, kule, gorsety, inhalatory, poduszki ortopedyczne, skarpetki bezuciskowe, sprzęt do rehabilitacji fitness, termometry, sprzęt toaletowy i wyposażenie łazienki, wkładki ortopedyczne i żelowe, wyroby przeciwżylakowe, wyroby opatrunkowe czy też stetoskopów.

To tylko część asortymentu, który oferowany jest w sklepach medycznych. Istnieje jeszcze wiele innych produktów, bez których chorzy mieliby utrudnionych wiele czynności.

Nowy czy wypożyczony – o się bardziej opłaca?

Nie wszystkich chorych stać na nowy sprzęt ortopedyczny. Na szczęście w placówkach można dokonać wypożyczenia sprzętu medycznego. Wiele sklepów medycznych współpracuje z NFZ, gdzie niektóry asortyment jest refundowany z Funduszu Zdrowia. Jeśli nasza choroba, kontuzja lub uraz zapowiada się na długotrwałe do leczenia to warto zastanowić się nad kupnem sprzętu medycznego. Natomiast jeśli choroba lub kontuzja jest krótkotrwała to bardzo opłacalne jest wypożyczenie takiego sprzętu.

mężczyzna spacerujący po parku o kulach

admin