Ładowarki samochodowe Mogilno – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Na rynku pojawia się coraz więcej aut zasilanych elektrycznie. Cieszą się one ogromną popularnością, ze względu na swoje zalety. Samochody elektryczne zasilane są za pomocą ładowarek. Znajdziemy je na każdej stacji paliw. Ale co, jeśli chcemy zainstalować taką ładowarkę w swoim garażu? Czy jest taka możliwość? Na którą warto zdecydować się?

 

Ładowarki samochodowe Mogilno – rodzaje i charakterystyka

  • Ładowarki AC – ładują prądem zmiennym. Ich praca jest wolniejsza niż ładowarek, które ładują prądem stałym. Wykorzystują napięcie 230 V. Moc tej ładowarki pozwala na sprawne naładowanie samochodu w czasie wynoszącym od dwóch do pięciu godzin.
  • Ładowarki DC – ładują prądem stałym. Ich praca jest szybka i wydajna. Ładują mocą nawet do 350 V. Dzięki tej ładowarce naładowanie samochodu zajmuje od 15 minut do dwóch godzin.

Wybierając ładowarkę samochodową, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele czynników. Różnice występują w mocy ładowania, rodzaju prądu oraz aspektach technicznych. Istotną rolę gra tutaj również cena. Warto podkreślić, że utrzymanie ładowarek samochodowych nie należy do najtańszych. Szczególnie, jeśli chodzi o ładowarkę typu DC.

 

Szybkość ładowania – od czego zależy?

To, jak szybko nasz samochód zostanie naładowanych, zależy od wielu czynników. Zaliczamy do nich:

  • wielkość baterii,
  • moc ładowarki w samochodzie,
  • dostępna moc pobierana z sieci elektrycznej,
  • rodzaj ładowania,
  • stan baterii,
  • temperatura otoczenia.

Ładowarki samochodowe Mogilno

 

Stacja ładowania auta  i koszty z nią związane

Stacja szybkiego ładowania wiąże się ze znacznie wyższymi kosztami, niż stacja ładowania prądem zmiennym. Kosz stacji DC sięga od 50 tys zł do 200 tys zł. Za każdą ładowarkę płaci się około 3 tys zł – jest ona bardzo droga w utrzymaniu. W Polsce stacje ładowania samochodów Mogilno są niechętnie stawiane przez brak opłacalności.

 

Porównując nasz kraj, do krajów zachodnich, samochodów elektrycznych jest w naszym kraju znacznie mniej. Nie ulega wątpliwości, że coraz więcej osób decyduje się na ich zakup.

admin