Jaki wybrać rower?

Kupno roweru nie jest łatwym zadaniem. Rower to narzędzie, które ma służyć określonym celom – dojazdowi do pracy, szkoły, rekreacji. Na jego zakup powinniśmy wydać tyle, aby spełniał on nasze oczekiwania i potrzeby. Zakup powinien być dostosowany do naszych wymagań. Typ roweru zależy od tego, w jakim celu będziemy go używać. Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo rodzajów jednośladów, które przeznaczone są pokonywanie konkretnych tras.

Rodzaje rowerów i ich przeznaczenie

Jeśli masz w planach zakup roweru, warto wcześniej podszlifować swoją wiedzę w tym zakresie. Bardzo popularnym rowerem jest rower crossowy, zwany inaczej fitness. Ten typ roweru pozbawiony jest bagażnika, oświetlenia i błotników. Jego zastosowanie jest zbliżone to trekkingowego, lecz jest gorzej wyposażony, ale przez to ma lżejszą wagę. Rowery crossowe często są kupowane ze względu na możliwość jazdy praktycznie na każdym terenie. Świetnie sprawdzi się podczas jazdy po asfalcie, polnych drogach i lesie.

Rower trekkingowy odznacza się dużymi kołami i dość bogatym wyposażeniem. Ze względu na dużą ilość przełożeń dobrze radzą sobie w terenie, są dużo lżejsze i szybsze niż rowery miejskie. Rowery te są bardzo uniwersalne, ponieważ nadają się do jazdy miejskiej czy też na leśne wycieczki w gronie znajomych, rodziny.

Jakiś czas temu zapanowała moda, szczególnie wśród kobiet na rowery miejskie. Ten typ świetnie sprawdza się w przypadku jazdy po mieście, dojazdach do pracy, a także wycieczkach rowerowych. Rowery te są bardzo dobrze wyposażone, rowerzysta jest w pozycji prostej, co zapewnia mu dobrą widoczność. Rowery są ciężkie, a co za tym idzie – dość wolne. Nie nadają się zatem na leśne wyprawy.

Rowery holenderskie. Dobry wybór!

 

Rower holenderski używany to sprawdzony wybór.

 

Bardzo ciekawym pomysłem są rowery od holenderskich producentów. Często słyszy się o rowerach holenderskich używanych. Nic dziwnego, ponieważ rowery te są wykonane bardzo starannie z najlepszych materiałów. Do najpopularniejszych zalicza się marki Batavus i Gazelle. Jednoślady od renomowanych, holenderskich producentów odznaczają się najwyższej jakości osprzętem, co powoduje, że są one bardzo wytrzymałe, niezawodne. Posłużą z całą pewnością przez długie lata. Idealnie sprawdzają się jako rowery miejskie, ale również na dłuższe wycieczki poza miasto. Doceniane są przez wielu ze względu na wysokim poziom komfortu. Rowerzysta nie męczy się, dzięki licznym przełożeniom, które pracują doskonale. Więcej o rowerach z Holandii można przeczytać na blogu: www.rowerytanio.com.pl. Wybierz rower spełniający Twoje oczekiwania!

admin