Co można robić w Poznaniu? Ciekawe pomysły na weekend

Poznań to coraz bardziej popularne miasto w Polsce. Cieszy się zainteresowaniem między innymi osób pracujących w branży IT. Poznań jest bowiem miastem gdzie można znaleźć bardzo kuszące oferty pracy dla prawdziwych specjalistów. To tutaj też żyje wielu studentów, którzy wkraczają w dorosłe życie – z drugiej strony jednak chcą jeszcze trochę poszaleć. Jak można spędzić weekend w Poznaniu? Jakie atrakcje czekają na osoby przyjeżdżające do Poznania?

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Poznań jest miastem gdzie bez problemu znajdziemy interesujące knajpki, restauracje – jest też tutaj całkiem sporo starych, klasycznych kin studyjnych. Totalnym hitem ostatnich miesięcy są jednak gry typu Escape Room. Jest to doskonała forma rozrywki dla każdego. Dla osób w każdym wieku.

Gry Escape Room to wciągające Pokoje Zagadek. Osoby biorące udział w grze mają zazwyczaj 60 minut, aby rozwikłać kilka intrygujących tajemnic i wydostać się z pokoju. Gry typu Escape Room to doskonała zabawa. To kapitalny sposób na spędzenie weekendu w grupą przyjaciół i znajomych. To także świetny pomysł na integrację w firmie. Każdy znajdzie coś dla siebie – można wejść do pokoju w klimacie fantasy, science – fiction, do pokoju mrożącego krew w żyłach rodem z zimnych, mrocznych skandynawskich kryminałów. Gry tego rodzaju to doskonały sposób na integracje – na poznanie siebie nawzajem.

Co można robić w Poznaniu. Ciekawe pomysły na weekend
Wchodząc do Pokoju Zagadek mamy też niepowtarzalną okazję zderzyć się z własnymi lękami, słabościami. Pokój Zagadek uczy panowania nad własnymi emocjami własnym strachem. Uczy jak pracować w grupie – logicznie, strategicznie myśleć.

Nie wiesz co można robić w Poznaniu? Gry Escape Room to naprawdę doskonały wybór. Maksimum pozytywnej, miłej zabawy. Ten sposób spędzania wolnego czasu staje się bardzo popularny – nie tylko w Poznaniu, ale również w innych miastach. Z moich osobistych obserwacji wynika, że grami tego typu bardzo często interesują się również małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. W ten sposób można spędzić firmowe spotkanie integracyjne. Coraz więcej pracodawców wykupuje pakiety Escape Room. Jest to dobra alternatywa do zazwyczaj nudnych, klasycznych kolacji biznesowych. Pracodawca również w czasie takiego spotkania może lepiej poznać swoją kadrę – dzięki grze może dowiedzieć się jak jego pracownicy reagują i zachowują się w sytuacji stresu. Uczy to też współdziałania, a jest to bardzo ważne w każdej firmie.

malgorzata